• od 12.10. 2020 do odvolania sú výhry vyplácané len v pondelok, v stredu a v piatok od 8.00 do 15.00 hod.    ●   
  • TIPOS EXTRALIGA! TIPOS JE HRDÝM PARTNEROM HOKEJOVEJ EXTRALIGY    ●   
  • V čase od 11. 01. do 24. 01. 2021 bude infolinka spol. TIPOS nedostupná!    ●   
Aktuálne
Späť

Anastasia Kuzminová odkazuje – Buďte zodpovední nielen k sebe, ale aj k iným

Hrať a užívať si dobrý pocit z hry je niečo, čo nám môže prinášať radosť a zábavu. Avšak aj v tomto prípade existuje slovíčko „ale“ a to znamená, že všetko toto platí, pokiaľ človek hrá a správa sa pri tom zodpovedne nielen voči sebe, ale aj vo vzťahu k iným. Vždy, keď sa púšťate do hry, je nesmierne dôležité mať pod kontrolou hru, čas a peniaze. Pokiaľ to dodržiavate, môžete mať príjemný pocit z hry. Prípadná výhra môže o to viac prekvapiť a potešiť. Akonáhle však tieto zásady porušíte, prvotnú radosť môže vystriedať smútok a stres. Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, ktorá spolupracuje so spoločnosťou TIPOS vás v nasledujúcom videu vyzýva k zodpovednosti. A to vo všetkých oblastiach.

Ak chcete hrať zodpovedne, uvedomte si, že ak hráte pre potešenie a zábavu, je to v poriadku. Akonáhle však hranie začnete vnímať ako možnú formu zárobku, je to už varovný a zlý signál. Na hru si stanovte svoj časový limit a neberte túto formu zábavy ako únik z bežného života či nebodaj útek pred starosťami a problémami. Ak chcete hrať, ideálne je, aby ste si stanovili finančný limit, koľko ste ochotní do hry investovať. Toľko, aby to nijakým spôsobom nezasiahlo do vášho rodinného rozpočtu a aby vás to ohrozilo.

V prípade, ak prehrávate, nesnažte sa získať peniaze späť tým, že budete naďalej hrať a pokúšať sa o to. Môže sa stať, že finančná strata porastie bleskovou rýchlosťou a do závratných výšok. V prípade, ak strácate kontrolu nad svojím hraním a viete, že už ohrozujete seba a iných, neváhajte kontaktovať odbornú pomoc. Nie je to žiadna hanba, ale výrazná pomoc, ktorá vás môže ochrániť pred rozsiahlejšími problémami a škodami.

„Zodpovednosť má veľa podôb. Zodpovednosť sa dá budovať a rozvíjať. Doba korona krízy nás naučila zodpovedne sa správať nielen k zdraviu nás a našich blízkych, ale aj k nášmu okoliu. Zodpovedne pristupovať nielen k riešeniu problémov, ale aj k novým situáciám, ktoré život prináša. Je tu čas aj pre dobu zodpovedného hrania,“ dodáva Anastasia Kuzminová.

Zdroj FOTO: TIPOS/ Anastasia Kuzminová