•    ●   
  • Vyberte si svoje znamenie v novej sérii žrebov Znamenia a vyhrajte až 35 000 EUR!    ●   
  • Staňte sa lovcom peňazí! Viac ako 2 milióny na výhry a účasť v TV hre už od 2. septembra !    ●   
  • V ankete TIPOS-Športovec mesiaca za august vyhral ŠK Slovan Bratislava    ●   
Aktuálne
Späť

Titul TIPOS Športovec mesiaca august získava futbalový klub ŠK Slovan Bratislava

V ankete TIPOS športovec mesiaca august sa prebojovali k víťazstvu kolektívy namiesto jednotlivca. Už druhýkrát v tomto roku získal klub ŠK Slovan Bratislava pod vedením Jána Kozáka mladšieho tento významný titul.

V hlasovaní novinárov predbehol slovenské volejbalistky, ktoré v základnej skupine na Majstrovstvách Európy zdolali Švajčiarky, Bielorusky a Španielky. Bohužiaľ ich účinkovanie na ME skončilo v osemfinále, kde podľahli Taliankam. O titul bojoval aj slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek, ktorý získal na MS v Szegede bronzovú medailu v K4 na 500 m.Pre SR zároveň vybojoval štyri olympijské miestenky na OH 2020 v Tokiu.

Futbalistov ŠK Slovan Bratislava v najbližšej dobe čaká stretnutie v hlavnej fáze Európskej ligy UEFA 2019/20 v K-skupine s Besiktasom Istanbul, SC Braga a Wolverhamptonom Wanderers. Zverenci Jána Kozáka mladšieho si postup do skupinovej fázy EL vybojovali v play off, v ktorom vyradili PAOK Solún po domácom víťazstve 1:0 a prehre 2:3 v odvete u gréckeho majstra, keď ich pri rovnosti skóre poslali ďalej góly na ihrisku súpera. Našich piatich hráčov čakajú aj reprezentačné povinnosti v národných tímoch a ďalšie zápasy v rámci kvalifikácie na ME 2020.
Hráči získali do svojej zbierky ďalšie významné ocenenie ankety „TIPOS – Športovec mesiaca“ pod záštitou spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorá je exkluzívnym partnerom ankety. Ocenenie za mesiac apríl si dodatočne prevzali brankár Dominik Greif a obranca Vasil Božikov od zástupkyne spoločnosti TIPOS (nemusíš uvádzať moje meno) na domácej pôde Tehelného poľa.

FOTO: Patrik Ratajsky