• EUROJACKPOT !Pridajte sa do klubu supermilionárov!    ●   
  • Vyhrajte s novým žrebom Vysoká hra fantastických 200 000 eur!    ●   
  • Vyskúšaj svoje šťastné čísla a hraj o atraktívne jackpoty cez mobil !    ●   
  • TIPOS EXTRALIGA! TIPOS JE HRDÝM PARTNEROM HOKEJOVEJ EXTRALIGY    ●   
  • TIPOS TALELN TÝŽDŇA –reláciu  sledujte  každú nedeľu o 20:15 na TV JOJ a zapojte sa do súťaže na Facebookovej stránke TIPOSSK    ●   
Aktuálne
Späť

Športovcom roka 2019 sa stala Petra Vlhová

V sále činohry Slovenského národného divadla sa dňa 19.decembra rozhodlo, kto získava prestížny titul Športovej roka 2019 v kategóriách jednotlivec a športový kolektív. Rozhodlo tak 91 členov Klubu športových redaktorov z pomedzi 38 jednotlivcov a 12 športových kolektívov.

Víťazkou sa stala Petra Vlhová, ktorá získala 91 hlasov. Prvenstvo si zaslúžila za svoju momentálne najúspešnejšiu sezónu v doterajšej kariére. Vo švédskom Aare tento rok triumfovala a stala sa tak majsterkou sveta v obrovskom slalome, k nemu pridala aj striebro a bronz v slalome. Patri jej druhé miesto v celkovom hodnotení Svetového pohára v obrovskom slalome a slalome. V tejto sezóne sa postavila na pódium spolu devätnásťkrát, z toho päťkrát na ten najvyšší stupienok. Dvadsaťštyri ročná rodáčka z Liptovského Mikuláša sa na slávnostnom galavečeri nezúčastnila pre svoje športové povinnosti, no zo svojho úspechu mala veľkú radosť.

Druhé miesto patrilo našej Anastasii Kuzminovej, ktorá sa na ankete zúčastnila poslednýkrát ako športovkyňa. Tretí v poradí sa umiestnil Peter Sagan.
V kategórii kolektívov najviac hlasov získali vodní slalomári 3x C1 Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Matej Beňuš, ktorí za sebou nechali slovenských hokejbalistov a na treťom mieste štvorkajak rýchlostných kanoistov ( Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek).

Tak ako býva zvykom, aj v tento slávnostný galavečer si uctili ďalšiu športová legendu. Tou sa stal elitný strednotratiar Jozef Plachý, ktorý je taktiež držiteľom Strieborných kruhov SOV a patrí mu čestné miesto v Sieni slávy slovenskej atletiky.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je partnerom podujatia Športovec roka.

Zdroj FOTO: TASR/Ján Súkup