• POČASIE S TIPOSOM! Tipujte teplotu pre miesto Košice – letisko, ktorá bude nameraná v nedeľu 23.02.2020 o 12:00        ●   
  • HĽADÁ SA NOVÝ LOTO MILIONÁR ! Hrajte každú stredu a nedeľu o miliónový Jackpot v hre LOTO !!!    ●   
  • Pridajte sa do klubu supermilionárov! Každý piatok žrebujeme EUROJACKPOT.    ●   
  • Nájdite si skvelú výhru na novom žrebe Zrnko šťastia!    ●   
Aktuálne
Späť

Poznáte symboly šťastia?

Pomenovať šťastie alebo nájsť jeho presnú definíciu je určite zložité. Zato symbolov šťastia, ktorým ľudia v histórii verili a stále veria, je neúrekom. Prečo by vám mali šťastie priniesť štvorlístok, podkova či prasiatko?

Šťastie možno symbolizovať rôznorodou škálou objektov, čísel, symbolov rastlín, zvierat, ktoré sú v rôznych kultúrach odlišné. Význam týchto symbolov sa viaže na folklór, mytológiu, náboženstvá či tradície.Ľudia sa vždy snažili nájsť určitý symbol šťastia, ktorý by ich ochránil pred negatívnymi vplyvmi a priniesol šťastie. Každopádne, história troch najvýznamnejších symbolov šťastia siaha až do pradávnych dôb.

Štvorlístok: Už starých Keltov fascinoval jeho zvláštny, smaragdovo – zelený odtieň a hlavne skutočnosť, že je oproti ostatnej ďateline podstatne väčší. Každý list symbolizuje inú charakteristiku týkajúcu sa šťastia: 1. slávu 2. bohatstvo 3. lásku 4. zdravie. Povrávalo sa, že ak ste túto ďatelinu nosili pri sebe, našli ste svoju lásku, žiadne zlo vám neublížilo a ak ste vám o nej snívalo, budete žiť šťastne až do konca života. Určite si spomeniete, pre ktorú číselnú lotériu je práve štvorlístok symbolom…

Podkova: Je to staroveký symbol, ktorý podľa legiend dokázal odvrátiť „zlé oko“. Konce podkovy však musia smerovať hore, aby udržali všetko dobré a všetko šťastie. Niektoré teórie hovoria, že už samotný tvar podkovy symbolizuje šťastie. Má totiž tvar mesiaca. Ľudstvo uspokojoval aj samotný účel podkovy, a teda že chráni kone, ktoré tiež pracujú pre ľudí. Kedysi boli dokonca kone považované za nebeské zvieratá.

Prasa: Už keď stredovekí rytieri bojovali a turnaj prehrali, dostali ako cenu útechy práve prasiatko. Rok 2019 je podľa čínskej astrológie rokom prasaťa, takže po celý tento rok máme mať šťastie. Nielen v Číne, ale aj v našich končinách predstavuje prasiatko hojnosť a šťastie. Veď kedysi bolo prasa veľmi výnosným domácim zvieraťom a hospodár, ktorých ich skôr dochoval, mal šťastie, lebo ich mohol predať skôr. Prasiatko symbolizuje aj plodnosť, pretože máva početné potomstvo. Dodnes, keď podarujete človeku napríklad keramické prasiatko, znamená to, že človeku prajete šťastie. Ak však venujete niekomu blízkemu žreby z našej „rodinky prasiatok“Prasa v žite, Super prasa v žite a Mega prasa v žite, môže si šťastie dopriať aj v podobe zaujímavých finančných výhier!

Zdroj foto: TIPOS