• POČASIE S TIPOSOM! Tipujte teplotu pre miesto Košice – letisko, ktorá bude nameraná v nedeľu 23.02.2020 o 12:00        ●   
  • HĽADÁ SA NOVÝ LOTO MILIONÁR ! Hrajte každú stredu a nedeľu o miliónový Jackpot v hre LOTO !!!    ●   
  • Pridajte sa do klubu supermilionárov! Každý piatok žrebujeme EUROJACKPOT.    ●   
  • Nájdite si skvelú výhru na novom žrebe Zrnko šťastia!    ●   
Aktuálne
Späť

Populárna ruleta sa hrá už celé stáročia!

V histórii poznáme desiatky hier, pri ktorých sa ako základný nástroj výberu výhercov využíva rotácia a koleso. Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie však jednoznačne patrí ruleta.

Pôvod rulety sa datuje do dávnoveku, tak napríklad už v antike ozbrojenci točili štítmi na hrotoch svojich mečov, Rimania roztáčali kolesá vozov na prevrátených nápravách, jednoducho, ľudská fantázia čo sa týka hier, nepozná medze.
Vznik samotnej rulety sa raz pripisuje starým Číňanom, inokedy francúzskym mníchom či talianskemu matematikovi Donovi Pasqalemu a mnohým ďalším. Počas panovania Ľudovíta XIV. kardinál Mazarin predstavil v roku 1648 francúzskemu dvoru hru príbuznú rulete. Napínavú hru si obľúbil nielen kráľovský dvor, ale aj bežní ľudia z ulice. Postupne sa rozširovala aj do ďalších krajín, napríklad aj do Anglicka a všade vyvolávala hotové šialenstvo.
Ruleta si až do svojej dnešnej podoby prešla dlhú cestu a postupne sa variovala. Zaujímavé však je, že si získala popularitu medzi spisovateľmi či novinármi, ktorí o nej informovali aj takto: „Prekvapuje nás, že lekári v Lower Rooms predpisujú pacientom hru, aby sa ich myseľ oslobodila od biznisu a chmúrnych myšlienok. Hra teda pomáha vode dokonať liečiteľské dielo.
A kedy dnešná ruleta zažiarila v plnej svojej kráse? Bolo to v roku 1796, keď sa spojilo anglické koleso s talianskym plátnom. Stalo sa tak v majestátnom Palais Royal, ktoré dal postaviť kardinál Richelieu. Začiatkom 19. storočia si už ruleta získala takú popularitu, že predstavovala až 45 percent legálnych svetových hier.

Dodnes patrí v kamenných kasínach medzi favorizované hry hráčov, ale vo svete online kasín je rovnako populárna. Netreba chodiť ďaleko. Tiposácke online kasíno ponúka niekoľko variácií na ruletu, ktorá je medzi hráčmi online hier mimoriadne obľúbená.

Zdroj foto: TIPOS