• POČASIE S TIPOSOM! Tipujte, koľko stupňov Celzia bude nameraných v Poprade na letisku v nedeľu 24.11.2019 o 12:00!    ●   
  • Ocenenie TIPOS Športovec mesiaca október získal Filip Polášek    ●   
  • Vyhrajte so žrebom Lovci peňazí tisíce eur v televíznej hre na Markíze od pondelka až do piatka!    ●   
  • EUROJACKPOT sa vyšplhal na 90 000 000 EUR!    ●   
  • JACKPOT v EUROMILIÓNOCH je 8 510 387,85 EUR!    ●   
  • Žreb Vianočná lotéria s výhrou až 100 000 EUR je už v predaji !!!    ●   
Aktuálne
Späť

Najstarší hokejový turnaj na Slovensku oslavoval tento rok 72. výročie

Spoločnosť Tipos, národná lotériová spoločnosť a. s. bola partnerom ďalšieho ročníka Tatranského pohára v hokeji, ktorý sa konal v dňoch 22. – 25. augusta 2019. Dejiskom druhého najstaršieho hokejového turnaja v Európe bol Zimný štadión mesta Poprad. Na 72. ročníku hostil 6 tímov zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Francúzska. Jeho účastníkmi boli mužstvá Popradu, Košíc, Michaloviec, Miškovca, Krakova a Nice. Tie boli rozdelené do dvoch skupín.

Všetky zápasy sa odohrali na popradskom zimnom štadióne. Novinkou bolo aj streamovanie turnaja do celého sveta. Zápasy svojich obľúbených tímov si tak mohli fanúšikovia pozrieť aj v zahraničí.
Na úvod turnaja si zmerali sily hráči Michaloviec a Nice. Lepšie sa darilo hráčom zo Zemplína, ktorí zdolali svojho súpera 2:1. V rovnaký deň nasledoval duel medzi Miškovcom a Krakovom, v ktorom sa na jeho konci tešili hráči maďarského celku, keď svojho protivníka porazili výsledkom 3:2. Druhý hrací deň zdolali Košičania tím Miškovca 4:2. Nasledoval zápas domáceho celku z Popradu, ktorý podľahol Michalovčanom 2:3 po samostatných nájazdoch.

V sobotu sa rozlúsklo, kto bude hrať v play off. Krakov zdolal Košice 5:3, vo večernom zápase Poprad porazil Nice 4:2. Do finále sa prebojovali Michalovce a Miškovec, boj o 3. priečku čakal Poprad a Košice. O 5. miesto súperili hráči Nice a Krakova.

Prvý zápas záverečného dňa turnaja skončil v prospech Nice, ktoré sa umiestnilo na 5. priečke. Nasledovalo východniarske derby o 3. miesto. Na jeho konci sa tešili hráči Košíc, keď zvíťazili nad domácim Popradom. Zápas o 1. miesto sa nekonal. Dôvodom boli zdravotné ťažkosti hráčov maďarského celku. Po hospitalizácii niektorých hráčov neboli schopní nastúpiť na zápas. V priebehu dňa zasiahli tieto problémy takmer celý tím. Organizačný výbor turnaja v spolupráci s obomi finálovými účastníkmi sa dohodol na odohratí finálového zápasu počas vzájomného duelu najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Ten bude zároveň aj finále Tatranského pohára, a víťaza 72. ročníka tak spoznáme až 25. 10. 2019 v Michalovciach.

Zdroj foto: Lukáš Klimek /Peter Stas