• POČASIE S TIPOSOM! Tipujte teplotu pre miesto Piešťany – letisko, ktorá bude nameraná v nedeľu 31.05.2020 o 12:00    ●   
  • Pridajte sa do klubu supermilionárov! Tento piatok žrebujeme 32 000 000 EUR v hre  EUROJACKPOT!    ●   
  • Nové žreby Kráľovská modrá sú už v predaji. Vyhrajte až 100 000 EUR!    ●   
  • Pozrite si OLYMPIJSKÝ LIVESTREAM na TIPOS TV!    ●   
  • Naše predajné miesta sú po korona období znovu otvorené!    ●   
Aktuálne
Späť

Majsterka sveta Anastasia Kuzminová odkazuje svojim fanúšikom

Nikdy sa nevzdávajte!
Tomu sa hovorí neskutočný úspech! Anastasia Kuzminová dosiahla vo svojej športovej kariére najviac, ako sa len dalo. Na olympijských hrách získala tri zlaté a tri strieborné medaily a do jej športovej zbierky jej chýbala už len zlatá medaila z Majstrovstiev sveta. Začiatkom marca tohto roka sa jej aj tento sen splnil a Anastasia Kuzminová získala na Majstrovstvách sveta vo švédskom Ostersunde víťazstvo – stala sa tak Majsterkou sveta v šprinte na 7,5 kilometra.

Pripomíname, že zlaté olympijské medaily sa jej podarilo vybojovať na zimných olympijských hrách vo Vancouvri v roku 2010, v Soči v roku 2014 a v Pjongčangu v roku 2018. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. podporuje našu najúspešnejšiu biatlonistku Anastasiu Kuzminovú v jej športovej kariére a k víťazstvu jej gratulujeme! Titul Majsterky sveta vo Švédsku sa jej podarilo získať nečakane. V deň, keď sa preteky konali, do poslednej chvíle netušila, či na ne nastúpi. Pár dní predtým ju zmohla chrípková viróza a zápasila s chorobou. Navyše ani počasie vonku jej nehralo do kariet, pretože teplota bola mínus 5 stupňov Celzia a silno fúkalo. Aj napriek všetkému sa bojovníčka Nasťa Kuzminová rozhodla, že súťažiť pôjde a onedlho prišla na Slovensko fantastická správa – máme Majsterku sveta! Prinášame vám rozhovor s Anastasiou Kuzminovou.

Ako prebiehala vaša príprava na Majstrovstvá sveta?
Záverečnú prípravu na Majstrovstvá sveta do švédskeho Ostersundu sme absolvovali doma na Slovensku na Osrblí. Podmienky na tréning a počasie boli vhodné pre kvalitné sústredenie. Vo februári, po návrate z amerických Svetových pohárov, som mala k dispozícii už len desať dní. Domáca atmosféra a prítomnosť mojich detí boli presne to, čo som najviac potrebovala.
Aké ste mali ambície pred odchodom na Majstrovstvá sveta?
Ambície boli určite medailové. Celá príprava sa tomu prispôsobila od začiatku sezóny tak, aby to vyvrcholilo v marci na Majstrovstvách sveta v Ostersunde.
Budete spokojná s jednou medailou z Majstrovstiev sveta?
Pár dní pred odchodom do Švédska som ochorela. Celý môj program fungovania na Majstrovstvách sveta sme museli prispôsobiť môjmu zdravotnému stavu. Preto som veľmi rada, že sa mi podarilo hneď na úvod vybojovať zlato, lebo každé ďalšie preteky boli otázne. Program Majstrovstiev sveta sa ešte nekončí a ja, keďže som maximalistka, chcem využiť každú príležitosť.
Čo by ste chceli odkázať svojim fanúšikom na Slovensku?
Nikdy sa nevzdávajte, makajte na sebe a raz sa vám to určite vráti. Verte si a skúšajte svoje šťastie. Buďte trpezliví a vytrvalí a raz sa vám podaria neskutočné veci. Nebojte sa snívať a cieľavedome ísť za svojím snom. Verím, že v tomto môžem byť pre vás príkladom. Svojím športovým príbehom som vám chcela dokázať, že všetko je možné. Ďakujem vám za to, že ste boli a stále ste súčasťou tohto príbehu.

Zdroj foto: NordicFocus photoagency