• POČASIE S TIPOSOM! Tipujte teplotu pre miesto Košice – letisko, ktorá bude nameraná v nedeľu 23.02.2020 o 12:00        ●   
  • HĽADÁ SA NOVÝ LOTO MILIONÁR ! Hrajte každú stredu a nedeľu o miliónový Jackpot v hre LOTO !!!    ●   
  • Pridajte sa do klubu supermilionárov! Každý piatok žrebujeme EUROJACKPOT.    ●   
  • Nájdite si skvelú výhru na novom žrebe Zrnko šťastia!    ●   
Aktuálne
Späť

Magický kruh čísel sa uzatvára

V našom mini-seriáli sme sa už zahĺbili do mágie čísel a dokonca sme si prezradili, ktoré číslo je považované za dokonalé. Ako je to so zvyšnou trojicou?

Numerológia je v dnešnej dobe skutočne „trendy“, preto sme sa rozhodli nahliadnuť do významu jednotlivých čísel. Našu trilógiu článkov uzatvárame vysvetlením významu čísiel 7, 8 a 9.

Číslo 7: Mystická sedmička je nielen číslom dokonalosti, ale aj bezpečnosti a odpočinku. Toto číslo figuruje v mnohých javoch a veciach. Uvedomili ste si napríklad, že dúha má sedem farieb? Isaac Newton ich definoval nasledovne: červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, indigová a fialová. Celkom prozaická skutočnosť je, keď si uvedomíme, že máme sedem dní v týždni. A na záver našej šťastnej sedmičky to najlepšie: kedysi existovala povera, že toto číslo sa medzi hráčmi nesmie nahlas vysloviť, pretože potom nebudú mať šťastie. Dokonca mali preň špeciálne pomenovanie – namiesto čísla sedem, hovorili: „to“ a každému hneď bolo jasné, o čo ide…

Číslo 8: Je vo všeobecnosti považované za číslo hojnosti. Zároveň je symbolom harmónie a rovnováhy. Ak patríte medzi nerozhodných ľudí, tak vedzte, že práve osmička symbolizuje schopnosť prijímať rozhodnutia. Okrem hojnosti predstavuje aj vnútornú silu. Stúpenci Pytagora osmičku dokonca nazývali „malým svätým číslom“. A samozrejme, za najšťastnejšie číslo, symbol prosperity, ho považujú v Číne.

Číslo 9: Predstavuje číslo múdrosti. Deviatka je považovaná za magické číslo, o ktorom dokonca hovoria, že je posvätné. Predstavuje totiž aj určité dokončenie diela, procesu a zároveň aj naplnenie. Okrem toho, že deviatka je číslom múdrosti, je aj číslom vodcovstva. Symbolizuje číslo nebies a keď sa pozrieme do Číny, tam je považované za číslo nádeje. A zároveň uzatvára magický kruh čísel.

Zdroj foto: TIPOS