• Pridajte sa do klubu supermilionárov! Tento piatok žrebujeme 75 000 000 EUR v hre  EUROJACKPOT!    ●   
  • Vyhrajte s novým žrebom Vysoká hra fantastických 200 000 eur!    ●   
Aktuálne
Späť

Kocky a ich legendárne príbehy

„Kocky sú hodené“. Tento slávny výrok Cézara poznáme všetci. Vedeli ste však, že populárna hra kocky skrýva mnohé tajomstvá a legendy?

Archeologické nálezy dokazujú, že už jaskynní ľudia s obľubou holdovali vrhaniu kociek, ktoré si vyrobili z kostí zvierat. Vývoj tejto hry sa datuje do obdobia 3000 rokov pred naším letopočtom. Boli obľúbenou zábavou Egypťanov, Číňanov, Grékov i Rimanov.
V dnešnej podobe sa zaradila medzi hry v 12. storočí. Anglickí križiaci v tom čase dobýjali arabské pevnosti a po ich návrate sa hra rozšírila po celej Európe. Stará legenda hovorí, že Sir William Tyre hru vynašiel s cieľom zabezpečiť svojim rytierom zábavu počas krížových výprav.
Zaujímavosťou je, že v stredoveku sa kocky hrali najmä v čase od Vianoc do Troch kráľov, keďže s kockami súvisí túžba predpovedať budúcnosť.

V súčasnosti kocky ako kasínová hra predstavujú hotovú vedu. Existuje dokonca množstvo štúdií, ktoré sa venujú samotnej hracej kocke. A hoci od vedeckých dôkazov to má zrejme ďaleko, vraví sa, že ak kockám pošepkáte číslo, ktoré chcete, aby padlo, skutočne sa tak aj stane. Istá legenda totiž hovorí, že kocky majú uši. Pozor! Nikdy však nepošepkajte číslo sedem, ak chcete vyhrať.
Akýmikoľvek legendami sú opradené kocky, nikto im nevezme prvenstvo v tom, že patria medzi najzábavnejšie, najvzrušujúcejšie a najviac napínavé hry.

Zdroj foto/video: TIPOS