• POČASIE S TIPOSOM! Tipujte teplotu pre miesto Košice – letisko, ktorá bude nameraná v nedeľu 23.02.2020 o 12:00        ●   
  • HĽADÁ SA NOVÝ LOTO MILIONÁR ! Hrajte každú stredu a nedeľu o miliónový Jackpot v hre LOTO !!!    ●   
  • Pridajte sa do klubu supermilionárov! Každý piatok žrebujeme EUROJACKPOT.    ●   
  • Nájdite si skvelú výhru na novom žrebe Zrnko šťastia!    ●   
Aktuálne
Späť

Hry sú staré ako ľudstvo samo

Vedeli ste, že už v praveku hrali ľudia kocky a Mária Terézia holdovala kartovým hrám aj počas dňa?

Hry a lotérie majú bohatú históriu. Odkedy je človek človekom, túžil tráviť voľný čas zábavou a hrami. Napríklad už ľudia v praveku trávili voľné chvíle hrami s kockami. Z čoho si ich vyrobili? Archeologické výskumy dokazujú, že z kostí zo zvierat. Kocky boli napríklad vyhľadávanou zábavou starých Egypťanov, Číňanov, Grékov aj Rimanov. Napokon, ak je reč o kockách, akosi automaticky si vybavíme staroveký Rím a cisára Nera, ktorý bol mimoriadne vášnivým hráčom kociek. K nim sa neskôr pridali aj kartové hry a prekvitali najmä v Anglicku či Holandsku. Pre zaujímavosť: kartami bola fascinovaná aj Mária Terézia, pre ktorú sa stali doslova vášňou. Hrala ich so svojimi dvornými dámami vo svojich komnatách aj počas dňa a po večeroch sa karty hrali v salóne a sama cisárovná držala bank.
Hry sú jednoducho staré ako ľudstvo samo. Človek sa vďaka nim dokáže zabaviť a tráviť voľný čas. História ukazuje, že vždy vznikali nové hry či lotérie a v súčasnosti, v dobe internetu, je ich vývoj ešte rýchlejší. Spoločný menovateľ všetkých hier naprieč celou históriou je však stále rovnaký: neprestávajú ľudí zabávať, poskytujú im relax, niekedy aj trošku napätia, finančné výhry a príjemné trávenie voľného času.

Zdroj foto: TIPOS