• Pridajte sa do klubu supermilionárov! Tento piatok žrebujeme 75 000 000 EUR v hre  EUROJACKPOT!    ●   
  • Vyhrajte s novým žrebom Vysoká hra fantastických 200 000 eur!    ●   
Aktuálne
Späť

História žrebovania televíznych lotérií na Slovensku

Spoločnosť TIPOS už roky prináša televízne žrebovania svojich číselných lotérií. Dnes sú pre nás už samozrejmosťou. Tak isto ako aj archív záznamov zo žrebovania. Ak ste vysielanie nestihli „naživo“ ,nájdete ho samozrejme online kdekoľvek a kedykoľvek. Nie vždy tomu tak však bolo. Aj vás zaujíma čo tomu predchádzalo?

Pozornosť sa začala upriamovať na televízne lotérie v dobe, keď bola televízia iba „novou hviezdou“. Prostredníctvom tohto nového média sa začínalo aktívne zapájanie do propagácie hier. Na začiatku išlo skôr o propagáciu prostredníctvom známych osobností, o určité programové relácie a o reklamné šoty. Konkurencia na trhu však rástla a lokálna reklama pri losovaniach už nestačila. Do napínavej atmosféry ťahov bolo treba zapojiť širšiu verejnosť, a tak sa losovania dostali na televízne obrazovky vo forme živých vstupov. Jednou z prvých televíznych hier bola hra MATES.
Ešte z obdobia Česko-Slovenska boli hráči zvyknutí na televízne prenosy z ťahov a žrebovaní lotériových hier. V období, ktoré môžeme nazvať aj „prechodné“, po rozdelení republík, bolo žrebovanie ešte stále iba na území Českej republika, a to v Prahe. Žrebovať v Bratislave sa začalo až v roku 1995, v štúdiu Slovenskej televízie v zaujímavej a divácky atraktívnej podobe dokonca aj pre tých, čo netipovali. Žrebovanie bolo totiž vždy spojené s krátkym živím rozhovorom so športovcami. Často išlo o športovcov, ktorí boli neznámi, lebo súťažili v menej rozšírených disciplínach, no neraz prinášali viac medailí z medzinárodných podujatí ako populárne športy. A práve vysielania žrebovaní hier TIPOSu ich propagovali. Neskôr v roku 1998 sa rozbehla televízna hra TIPOS- BINGO.
V roku 1999 začína TIPOS spolupracovať s vtedy už najsledovanejšou slovenskou televíziou MARKÍZA a s veľkým úspechom prichádza na trh s novými produktmi a uvádza v Európe ojedinelú lotériu MILÉNIUM. Rozbehnutie týchto hier spôsobilo na slovenské pomery nevídanú explóziu v oblasti lotérií.
Začiatkom mája roku 1999 prišlo nedeľné žrebovanie číselnej lotérie KENO 10 a o čosi neskôr, druhý ťah číselnej lotérie ŠPORTKA s doplnkovou hrou ŠANCA.
V roku 2002 bola ŠPORTKA premenovaná na dnešné LOTO, ŠANCA na JOKER a MATES na LOTO 5 z 35.

V súčastnosti sa k vyššie spomínaným pridali už niekoľko rokov obľúbené lotérie Euromilióny od roku 2004 a lotéria medzinárodného formátu EUROJACKPOT, ktorej stávku si môžu hráči  uzatvoriť na Slovensku od roku 2015.

Ak chcete vedieť, ktoré dni môžete uzatvoriť stávky, kliknite TU

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. vám praje veľa šťastia v číselných lotériách.