• JACKPOT v EUROMILIÓNOCH je 7 443 590,70 eur!    ●
Aktuálne
Späť

Ďalšie ocenenie pre Vlhovú v ankete TIPOS – Športovec mesiaca

Petra Vlhová po športových úspechoch v Killingtone získala ocenenie TIPOS – Športovec mesiaca za november a rovnako triumfovala svojimi výkonmi v decembri, za čo jej opätovne patrí víťazstvo v ankete.

Vynikajúce výkony slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej ocenili aj športoví novinári, ktorí hlasovali v ankete TIPOS – Športovec mesiaca. V decembri sa po troch druhých miestach dočkala aj prvého miesta a porazila tak svoju rivalku Mikaelu Shiffrinovú.
Vlhová vyhrala svoj prvý obrovský slalom žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Dňa 28.12. 2018 sa v rakúskom Semmeringu postavila na najvyšší stupienok a zvíťazila tak nielen nad Američankou Schiffrinovou, ale aj nad ďalšími svetovými hviezdami, špecialistkami na túto disciplínu. Dvadsaťtriročná slovenská reprezentantka bola až do tohto triumfálneho víťazstva najvyššie v SP v obrovskom slalome trikrát siedma a koncom decembra prišlo fantastické víťazstvo.
Za tieto decembrové úspechy dostala Vlhová v ankete TIPOS – Športovec mesiaca o 20 hlasov viac ako biatlonistka Paulína Fialková, ktorá je v súčasnosti tiež vo vrcholovej forme.
Naša lyžiarka triumfovala aj v novoročnom paralelnom slalome Svetového pohára v Osle. Vo finále zdolala svoju najväčšiu konkurentku Shiffrinovú a pripísala si šieste víťazstvo kariéry. Dvadsaťtriročná slovenská reprezentantka v Nórsku potvrdila vynikajúcu formu a pre médiá sa Vlhová vyjadrila: „Po Semmeringu je to ďalší úžasný deň. Konečne som zdolala Mikaelu a zvíťazila som. Keď je Mikaela so mnou vo finále, tlačí na moje limity. V prvej jazde som sa snažila ísť čo najrýchlejšie. V druhej som si povedala, že teraz to musím dokázať. Po príchode do cieľa som bola veľmi šťastná.“ Celkovo dosiahla v tejto sezóne už siedme pódiové umiestnenie.

K týmto skvelým športovým úspechom si Petra Vlhová pridá do zbierky už piate ocenenie ankety „TIPOS – Športovec mesiaca“ pod záštitou spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorá je exkluzívnym partnerom ankety.