•    ●   
  • Vyberte si svoje znamenie v novej sérii žrebov Znamenia a vyhrajte až 35 000 EUR!    ●   
  • Staňte sa lovcom peňazí! Viac ako 2 milióny na výhry a účasť v TV hre už od 2. septembra !    ●   
  • V ankete TIPOS-Športovec mesiaca za august vyhral ŠK Slovan Bratislava    ●   
Aktuálne
Späť

Čo znamenajú magické čísla?

Už v pradávnych dobách sa vedelo, že čísla majú určité vibrácie, ktoré značne ovplyvňujú naše životy.

Starí Gréci učili, že čísla sú dôležité k pochopeniu samotného života. Tvrdili, že primárne čísla od jednotky po deviatku predstavujú úplný proces tvorenia, od zrodenia vesmíru z chaosu, k rytmom jednotlivých životov. Galileo Galilei povedal, že kniha prírody je napísaná matematickým jazykom.
Ľudia sa pohrávali s mágiou a symbolikou čísel už od čias, odkedy sa naučili počítať. Pytagoras dokonca veril, že každé číslo má svoju dušu a magické schopnosti. Poďme sa v našom mini-seriáli pozrieť na prvé tri dôležité čísla a ich význam:

Číslo 1: je synonymom pre vyjadrenie toho najlepšieho – víťazstva, zároveň znamená vodcovstvo, sebaistotu a dôveru. Je to mužské číslo a predstavuje silu a individualitu. Zároveň však treba podotknúť, že jednotka symbolizuje aj samotu a tiež človeka, ktorý sa nikdy neprispôsobí davu.

Číslo 2: je to základné ženské číslo, jeho elementom je zem. Vraví sa, že dobré veci prichádzajú vo dvojici. Dvojka symbolizuje rovnováhu, partnerstvo, ale zároveň aj konflikt a protiklad. Jednoducho, bez tohto čísla by nemohli rozlíšiť pozitívne a negatívne veci. Mimochodom, stúpenci Pytagora považovali číslo 2 za najnešťastnejšie číslo.

Číslo 3: predstavuje šťastie. Trojka je prvé číslo, ktoré tvorí geometrický tvar, teda trojuholník, a možno aj preto ho stúpenci Pytagora uznávali ako prvé, skutočné číslo. Je považované za číslo harmónie, múdrosti a pochopenia, zároveň ním možno vyjadriť čas: napríklad – minulosť, prítomnosť, budúcnosť alebo narodenie, život, smrť. Aj v rozprávkach znamená číslo 3 magické číslo a napokon, často ho používame aj v bežnom živote: „do tretice všetko dobré!“

Zdroj foto: TIPOS