• POČASIE S TIPOSOM! Tipujte teplotu pre miesto Košice – letisko, ktorá bude nameraná v nedeľu 23.02.2020 o 12:00        ●   
  • HĽADÁ SA NOVÝ LOTO MILIONÁR ! Hrajte každú stredu a nedeľu o miliónový Jackpot v hre LOTO !!!    ●   
  • Pridajte sa do klubu supermilionárov! Každý piatok žrebujeme EUROJACKPOT.    ●   
  • Nájdite si skvelú výhru na novom žrebe Zrnko šťastia!    ●   
Aktuálne
Späť

Čo znamenajú magické čísla?

Už v pradávnych dobách sa vedelo, že čísla majú určité vibrácie, ktoré značne ovplyvňujú naše životy.

Starí Gréci učili, že čísla sú dôležité k pochopeniu samotného života. Tvrdili, že primárne čísla od jednotky po deviatku predstavujú úplný proces tvorenia, od zrodenia vesmíru z chaosu, k rytmom jednotlivých životov. Galileo Galilei povedal, že kniha prírody je napísaná matematickým jazykom.
Ľudia sa pohrávali s mágiou a symbolikou čísel už od čias, odkedy sa naučili počítať. Pytagoras dokonca veril, že každé číslo má svoju dušu a magické schopnosti. Poďme sa v našom mini-seriáli pozrieť na prvé tri dôležité čísla a ich význam:

Číslo 1: je synonymom pre vyjadrenie toho najlepšieho – víťazstva, zároveň znamená vodcovstvo, sebaistotu a dôveru. Je to mužské číslo a predstavuje silu a individualitu. Zároveň však treba podotknúť, že jednotka symbolizuje aj samotu a tiež človeka, ktorý sa nikdy neprispôsobí davu.

Číslo 2: je to základné ženské číslo, jeho elementom je zem. Vraví sa, že dobré veci prichádzajú vo dvojici. Dvojka symbolizuje rovnováhu, partnerstvo, ale zároveň aj konflikt a protiklad. Jednoducho, bez tohto čísla by nemohli rozlíšiť pozitívne a negatívne veci. Mimochodom, stúpenci Pytagora považovali číslo 2 za najnešťastnejšie číslo.

Číslo 3: predstavuje šťastie. Trojka je prvé číslo, ktoré tvorí geometrický tvar, teda trojuholník, a možno aj preto ho stúpenci Pytagora uznávali ako prvé, skutočné číslo. Je považované za číslo harmónie, múdrosti a pochopenia, zároveň ním možno vyjadriť čas: napríklad – minulosť, prítomnosť, budúcnosť alebo narodenie, život, smrť. Aj v rozprávkach znamená číslo 3 magické číslo a napokon, často ho používame aj v bežnom živote: „do tretice všetko dobré!“

Zdroj foto: TIPOS