• Pridajte sa do klubu supermilionárov! Tento piatok žrebujeme 75 000 000 EUR v hre  EUROJACKPOT!    ●   
  • Vyhrajte s novým žrebom Vysoká hra fantastických 200 000 eur!    ●   
Aktuálne
Späť

Čo radí nášmu výhercovi Euromiliónov expert na investície?

V sobotu 25. januára tohto roka vyhral hráč v hre Euromilióny rekordný Jackpot vo výške 8 997 697,75 eur. Ide o doposiaľ najvyšší Jackpot v hre Euromilióny počas celej jej histórie na Slovensku. Táto obrovská suma zmení život výhercu od základov. S expertom na investície Radoslavom Kasíkom sme sa zhovárali, čo by poradil výhercovi, aby si peniaze dokázal užiť v pohode a hlavne rozumne.

Tvrdí, že pokušenie míňať peniaze môže byť zo strany výhercu obrovské a najdôležitejšie bude, aby nepodľahol pokušeniu a narábal s nimi uvážene. „Odporúčam – neminúť všetko. Keďže ide o veľkú sumu, radil by som, aby približne desať percent z tejto výhry minul na veci, po ktorých jeho srdce túži. Zvyšok však treba investovať čo najskôr a hneď, pretože inak existuje riziko. Akonáhle začne toto rozhodnutie odkladať, peniaze sa rýchlo rozkotúľajú. Ideálne je ich akoby „naobálkovať“.

To znamená – rozdeliť ich na rôzne horizonty. Mať teda peniaze uložené, vyčlenené na tri, päť, desať rokov a dlhodobejšie, aby mal pokryté výdavky v každom období ďalšieho života a minul tak len peniaze určené na konkrétny úsek. Zároveň sú dnes k dispozícii nástroje, ktoré pravidelne vyplácajú mesačnú rentu. Pri trojpercentnej rente a pri vklade napríklad 8 miliónov eur môže mesačne inkasovať 20 000 eur. Najefektívnejším investičným nástrojom sú dnes indexové fondy, aké sa využívajú napríklad v 2. pilieri, široko rozkladajú riziko, majú vyššie výnosy, nízke poplatky a výnosy sú po roku oslobodené od dane,“ vysvetľuje Radoslav Kasík, expert na investície.

Ak sa chcete dočítať pár rád od TIPOSu ako naložiť s výhrou, kliknite TU.

Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. výhercovi gratuluje a praje mu veľa radosti z výhry. 

Zdroj foto: shutterstock