• Žreb Vianočná lotéria s výhrou až 100 000 EUR je už v predaji !!!    ●
Aktuálne
Späť

Bratislava opeknela vďaka 3395 účastníčkam dm ženského behu

Sobota, 14. septembra 2019 patrila ženám. DM ženský beh sa už po ôsmykrát uskutočnil na nábreží Dunaja. Sme veľmi radi, že spoločnosť Tipos, národná lotériová spoločnosť, a.s., bola partnerom tohto úspešného podujatia venovaného ženám.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič o sobotnom čisto ženskom behu povedal: „Zaznamenali sme 17 % medziročný nárast prihlásených. Opäť vyššie číslo účastníčok behu je pre nás veľkou motiváciou a takisto záväzkom do ďalších pretekov. DM ženský beh pomyslene ukončuje našu bežeckú sezónu a veľmi sa tešíme, že celá akcia dopadla na výbornú, či už z pohľadu počasia alebo organizácie.“
Štvorkilometrovú trasu s časom 0:14:11 najlepšie zvládla Lucia Kovalančíková z ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica, ktorá svoje víťazstvo z minulého roka vylepšila o 23 sekúnd. O svojom víťazstve povedala: „Po minulom ročníku som sa veľmi tešila na dnešný beh. Množstvo usmiatych žien na štarte a v cieli, super počasie a perfektná organizácia, proste zážitok. Bežali sme s Luckou Janečkovou bok po boku približne do posledných 500 metrov, čo sa zrejme podpísalo aj na rýchlejšom čase, takže to bolo o čosi zaujímavejšie. Celé 4 km som si to užívala a určite sa rada zúčastním aj budúci rok. Ďakujem.“ Druhá dobehla Lucia Janečková z Bratislava Marathon Sport Club (0:14:23) a na treťom mieste skončila je klubová kolegyňa Ivona Miklóšová (0:14:43).
Desať kilometrov zabehla najrýchlejšie členka Bratislava Marathon Sport Clubu Romana Komarňanská (0:37:47), Chrenková Barbara z Jogging klub Dubnica prebehla cieľom ako druhá (0:39:52) a tretiu priečku obsadila Eva Tulejová z IBM (0:40:13).

Minuloročná novinka, 4-kilometrový beh s názvom „Beh mamy s dcérou“ sa takisto rozrástla. Vlani sa do tejto disciplíny prihlásilo 290 rodinných bežkýň, tento rok ich už bolo 368. Z celkove bežiacich 151 dvojíc zvíťazili Dana Janečková s dcérou Luciou, druhými najlepšími sa stali minuloročné víťazky Jana Seidlová s dcérou Simonou a tretie miesto získala mama Helena Karabčíková s dcérou Simonkou Mikulovou, ktoré si zopakovali to isté umiestnenie ako minulý rok.

Zdroj foto: Bratislava marathon team