• EUROJACKPOT !Pridajte sa do klubu supermilionárov!    ●   
  • Vyhrajte s novým žrebom Vysoká hra fantastických 200 000 eur!    ●   
  • Vyskúšaj svoje šťastné čísla a hraj o atraktívne jackpoty cez mobil !    ●   
  • TIPOS EXTRALIGA! TIPOS JE HRDÝM PARTNEROM HOKEJOVEJ EXTRALIGY    ●   
  • TIPOS TALELN TÝŽDŇA –reláciu  sledujte  každú nedeľu o 20:15 na TV JOJ a zapojte sa do súťaže na Facebookovej stránke TIPOSSK    ●   
Aktuálne
Späť

Anastasia Kuzminová je súčasťou Olympijského múzea v Lausanne

Anastasia Kuzminová darovala svoje hodinky, v ktorých odtrénovala a odsúťažila svoju najúspešnejšiu sezónu 2017/2018 švajčiarskemu Olympijskému múzeu v Lausanne. Je v nich pamätne zaznamenaný jej úspech na Olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu, z ktorých si priniesla zlatý a strieborný kov. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. ju počas jej kariéry a úspechov v Pjongčangu podporovala.

Je to pekná spomienka a zároveň symbol satisfakcie v jej športovej kariére. Teší sa, že jedného dňa, bude môcť svojim deťom, rodine alebo svojim známym s hrdosťou ukázať, že práve tento jej osobný kúsok, a tým aj časť z nej je umiestnený v Olympijskom múzeu.  Z výberu múzea mala radosť najmä kvôli  peknej myšlienke.

Prezradila nám aj prečo bolo vybrané práve múzeum v Lausanne. „Múzeum v Lausanne je Olympijské múzeum, ktoré ma možnosť zachovať spomienky na úspechy olympijských športovcov širokej verejnosti a to rôznymi spôsobmi. Jednou z možnosti je, odovzdať múzeu vecný dar v podobe nejakej časti športového vystroja športovca. Bolo rozhodnuté, že môj športový tester Garmin, ktorý ma sprevádzal a zaznamenával moje olympijské výkony  počas úspešných pretekov na ZOH 2018 v Korei pravom patri medzi exponáty múzea“ dodala Anastasia.

Každý, kto má niečo spoločné so športom, by podľa Anastasie mal takéto múzeum zažiť a vidieť. Nie je dôležité len súčasné dianie, ale aj samotná história športu. To, čo múzeum ukrýva a chráni. Preto sa teší, že aj ona môže byť jeho súčasťou.

„Je to pre mňa česť, mať možnosť zanechať po sebe odkaz mladej generácii. Budem sa tešiť, keď si moje hodinky nájdu v priestoroch múzea svoje miesto, a možno budú použité aj ako edukačný materiál. Rada sa do múzea vrátim aj s našimi deťmi, aby sme spolu mohli zažiť výnimočnú atmosféru múzea.“

Na záver sme sa Anastasie Kuzminovej opýtali, či bolo pre ňu ťažké sa vzdať tak cennej a osobnej veci. Tá však s úsmevom odpovedala, že to ťažké nie je vôbec, pokiaľ obdarovanie nevnímame ako vzdávanie sa niečoho vzácneho, ale ako moment, kedy sa môžeme s inými podeliť a dopriať im niečo, čo je vzácne nielen pre nás ale aj pre ostatných.

Ak si chcete pozrieť video z odovzdávania hodiniek kliknite TU

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. sa teší, že podporuje športovú osobnosť takéhoto formátu a zároveň Anastasii Kuzminovej gratuluje k tomuto momentu.

Zdroj FOTO: TIPOS/ Anastasia Kuzminová