• Pridajte sa do klubu supermilionárov! Tento piatok žrebujeme 75 000 000 EUR v hre  EUROJACKPOT!    ●   
  • Vyhrajte s novým žrebom Vysoká hra fantastických 200 000 eur!    ●   
Aktuálne
Späť

Ako trávi domácu izoláciu olympionička Anastasia Kuzminová?

Spomalenie tempa a domáca izolácia neobišla ani trojnásobnú olympijskú víťazku Anastasiu Kuzminovú. V záujme ochrany vlastného zdravia, ale aj zdravia iných sa zdržiava so svojou rodinou v domácom prostredí. Venuje sa deťom, domácnosti, ale aj práci. Tvrdí, že táto nová doba ju naučila, že ak má všetko dobre fungovať, musia všetci členovia rodiny prijať nový režim a pravidlá. S nimi sa to dá zvládnuť.

Anastasia Kuzminová je mamou dvoch detí. Syn Jelisej, ktorý má dvanásť rokov, má momentálne online vyučovanie, keďže je školák. Doma má ešte malú škôlkárku Oliviu. Anastasia sa netají tým, že keďže sú to deti športovcov, majú v sebe množstvo energie a zvládnuť ich nie je vždy ľahké. „Museli sme si stanoviť prísnejší režim a zaviesť jasné pravidlá. Náš deň sa obvykle začína rannou rozcvičkou, potom sa syn venuje online vyučovaniu, učíme sa a popoludní ideme s deťmi von. Buď do záhrady alebo kúsok do prírody, kde nie sú žiadni iní ľudia. To, čo je v tejto situácii najdôležitejšie, je chrániť si zdravie,“ tvrdí naša „zlatá“ Nasťa.

Na celú situáciu ohľadom korona vírusu najviac citlivo reagovali práve deti. Predtým mali svoj zabehnutý režim, zrazu sa však všetko zmenilo. Nechodia do školy, do škôlky, rodičia sú doma a možností, ako tráviť čas, je zrazu pomenej. „Pre ne to nebolo jednoduché, ale museli sme im citlivo vysvetliť, čo sa vlastne deje. Trochu sme sa pohrali s pravidlami, pretože tak, ako sa musíme venovať ich povinnostiam, rovnako sa aj ja musím venovať svojim povinnostiam. Musela som im vysvetliť, že momentálne síce trávime všetok čas spolu doma, ale dôležité je, aby ma nechali aspoň polhodinu denne venovať sa mojim povinnostiam,“ dodáva Anastasia Kuzminová. Tým, že s manželom trávia s deťmi podstatne viac času, vďaka nim sa vrátili do detských čias. „Robíme s nimi aktivity a veci, ako keď sme my boli ešte deti. Tá hravosť nám obom dodáva množstvo energie a ľahkosti,“ hovorí Anastasia.

Súčasná neľahká situácia ju mnohému naučila. „Zdravie je na prvom mieste, o tom niet pochýb. Rovnako som však zistila, že si treba v živote prehodnotiť aj priority. Keď máme, tak si nevážime a keď strácame, tak plačeme. Držím sa tejto vety a snažím sa pozerať sa na život tak, aby som si viac vážila to, čo sme možno pár mesiacov dozadu považovali za samozrejmosť,“ hovorí Anastasia.

Najviac je jej ľúto, že ako rodina nemôžu byť v osobnom kontakte s najbližšími ľuďmi. „Napriek tomu sa snažíme s nimi komunikovať aspoň telefonicky alebo online. Vážme si ľudí, ktorých máme okolo seba a nezabúdajme na nich ani v týchto ťažkých časoch. Potrebujú nás. Keď nás nemôžu vidieť, objať, môžu nás aspoň počuť,“ dodáva. Ak nás niečo mala táto doba naučiť, tak určite je to súdržnosť a blízkosť. „Rovnako v rodine treba komunikovať a dávať najavo svoje emócie. Ak človek nedáva svoje emócie najavo, udusia ho. Žijeme v časoch, keď zrazu spolu trávime množstvo času, na čo sme predtým neboli až tak veľmi zvyknutí. Je dôležité, aby sme spolu hovorili, to je základ pre zdravú a spokojnú rodinu.“

 

Čas v domácej izolácii trávi množstvom aktivít a jednou z nich je aj šport, cvičenie. „Myslím si, že množstvo ľudí momentálna situácia nakopla k cvičeniu. Zistili, že cvičiť sa dá aj v domácom prostredí a vie to prinášať radosť. Doba a život sa stíšili, preto skúsme si nájsť čas na aktivity, vďaka ktorým urobíme niečo pre svoje zdravie. Každý si môže vybrať šport alebo cvičenie, ktoré ho bavia,“ dodáva Anastasia Kuzminová.

Zdroj foto: Anastasia Kuzminová