• POČASIE S TIPOSOM!Tipujte teplotu pre miesto Žilina – letisko (Dolný Hričov), ktorá bude nameraná v nedeľu 05.04.2020 o 12:00    ●   
  • Pridajte sa do klubu supermilionárov! Tento piatok žrebujeme 90 mil. EUR v hre  EUROJACKPOT!    ●   
  • Nové žreby Divoké čerešne sú už v predaji. Vyhrajte až 50 000 EUR!    ●   
  • OZNAM-od 17. marca 2020 do odvolania sú výhry vyplácané len v pondelok, v stredu a v piatok, a to vždy od 10.00 do 14.00 hod    ●   
  • Buďte zodpovední! Hrať a vyhrávať môžete aj z domu online!    ●   
Aktuálne
Späť

Ako si hráč uplatní výhru, ak tipoval a vyhral?

Ak hráč zistí, že vyhral zaujímavú výhru v jednej z číselných lotérií, má nárok na uplatnenie výhry prostredníctvom toho technologického systému, ktorým bola stávka číselnej lotérie uzatvorená. Sú to teda stávky číselných lotérií LOTO, LOTO z 35, JOKER, EUROMILIÓNY, EUROJACKPOT, EUROJACKPOT JOKER uzatvorené prostredníctvom internetu, SMS správ, či stávky podané na predajných miestach pomocou terminálu. Takéto stávky sa dajú overiť hneď nasledujúci deň po žrebovaní. Výnimkou sú číselné lotérie KENO 10 a doplnková hra KENO JOKER, ktoré možno overiť na všetkých troch systémoch už od 20. hodiny po žrebovaní. Pre KLUB KENO je možné overovanie stávok kontinuálne tzn. hneď po ukončení prestávky po žrebovaní.

Všeobecne sa nárok na výhru v každej číselnej lotérii musí uplatniť v lehote najneskôr do 35 kalendárnych dní odo dňa žrebovania príslušného stávkového obdobia, na ktorý bola stávka uzatvorená. Ako náhle si hráč overí svoju výhru, resp. uplatní nárok na výhru, plynie prevádzkovateľovi lehota vyplatiť hráčovi jeho výhru ihneď alebo najneskôr do 5 pracovných dní odo dňa uplatnenia nároku, resp. overenia. Každú výhru si môže dať vyplatiť v sídle prevádzkovateľa. Do výšky 5 000 eur vrátane bude výhra vyplatená v hotovosti, výhry prevyšujúce túto sumu budú vyplatené výlučne bezhotovostne prevodom na bankový účet, ktorý si výherca sám určí. Šťastnému výhercovi stačí na prevzatie už len doklad k overeniu totožnosti, dobrá nálada a môže si ísť pokojne užiť svoju výhru.

Výhry uzatvorené cez SMS nad 1 000 eur zo stávok, výhry nad 3 500 eur zo stávok uzatvorených v predajných miestach prostredníctvom terminálov a výhry nad 15 000 eur zo stávok uzatvorených cez internetu sa vyplácajú výlučne v sídle prevádzkovateľa.Ak si výherca neuplatní nárok na vyplatenie výhry v 35 dňovej lehote, považuje sa jeho výhra za prepadnutú v prospech prevádzkovateľa.

Viac informácií o konkrétnom spôsobe a mieste vyplácania výhier v závislosti od technologického systému prijímania stávok sú dostupné aj na stránke tipos.sk v ustanoveniach herného plánu.