• JACKPOT v EUROMILIÓNOCH je 8 251 367,80 EUR!    ●   
  • EUROJACKPOT vystúpil na 39 000 000 EUR!    ●   
  • Vyhrajte so žrebom Lovci peňazí tisíce eur v televíznej hre na Markíze od pondelka až do piatka!    ●   
  • POČASIE S TIPOSOM! Tipujte, koľko stupňov Celzia bude nameraných v Hurbanove v nedeľu 20.10.2019 o 12:00!    ●   
  • Žreb Vianočná lotéria s výhrou až 100 000 EUR je už v predaji !!!    ●   
  • Ocenenie TIPOS Športovec mesiaca september získala Danka Barteková    ●   
Aktuálne
Späť

12. ročník GYPSY FESTU navštívilo 12 tisíc ľudí

Partnerom najväčšieho rómskeho festivalu, ktorý sa na Slovensku organizuje od roku 2008, sa aj tento rok stala spoločnosť Tipos, národná lotériová spoločnosť, a. s..

Festival Gypsy Fest sa uskutočnil od 25. do 27. júla na Hlavnom námestí v Bratislave. Organizátor, občianske združenie Roma Production, priniesol do hlavného mesta viaceré zaujímavé koncerty kapiel a interpretov, ktoré do ulíc historického centra Bratislavy prilákali až 12 tisíc návštevníkov.

Otvárací večer Gypsy Festu bol venovaný 30. výročiu Nežnej revolúcie. Na Hlavnom námestí prebiehali okrem hudobných vystúpení aj zaujímavé diskusie na túto tému. Diskusie sa zúčastnila aj prvá rómska poslankyňa Slovenskej národnej rady ČSFR Anna Koptová, dcéra prvého rómskeho poslanca Českej národnej rady ČSFR Jana Horváthová a popredný slovenský etnológ a romista Arne Mann. Diskusia bola spojená s koncertom kapely Kale a speváčky Gitany.

Druhý festivalový deň bol venovaný aj domácim kapelám a interpretom. Na Hlavnom námestí vystúpila kapela Gipsy Boys Ulak (SVK), Tomáš Botló (SVK), rómsky folklórny súbor z Banskej Bystrice Roma Sam (SVK), kapela Imperio (CZE).

Piatkový večer vyvrcholil hodinovou show rumunskej kapely Gipsy Casual (RO).12. ročník Gypsy Festu vyvrcholil dvojhodinovým koncertom Igora Kmeťa ml. a jeho hostí. Rytmus, Elpe, Anabela Mollová, Igor Kmeťo st. a ďalší pripravili koncert exkluzívne len pre Gypsy Fest.

Zdroj foto: OZ Roma Production